Przebudowa budynku gospodarczego na budynek mieszkalny

Założenie projektu miało utrzymać główne gabaryty budynku gospodarczego i stworzenie przestronnego, wygodnego a zarazem przyjemnego mieszkania dla rodziny 4 osobowej. Zwykłą prostą a zarazem ciekawą bryłę budynku gospodarczego ubraliśmy w dwie lukarny po obu stronach z uwagi na uzyskanie jak największej powierzchni użytkowej poddasza z wyjściem na taras z części salonowej. Taras zlokalizowany jest nad garażem dwu stanowiskowym z którego mamy dostęp do części mieszkalnej, warsztatowej oraz ogrodu znajdującego się w południowej części działki.

Wschodnią elewację parteru tworzy kotłownia na paliwo stałe wraz z jej magazynem. Elewację wschodnią cofnięto i zrobiono miejsce na składowanie drewna a słupy oraz lamele tworzą wrażenie zamkniętej bryły zapewniając przewietrzanie i doskonałe sezonowanie drewna.

Elewację ogrodową tworzą szerokie przeszklenia w części parterowej dając możliwość otworzenia kuchni oraz jadalni na taras tworząc jedną wspólną całość. Taras zaprojektowano jako przeszklony wraz ze ściankami mobilnymi co w przypadku chłodniejszych pór roku może służyć jako ogród zimowy a taras będzie wykorzystywany przez cały rok.

Konstrukcję zadaszenia tarasu wykonano z niestandardowych ram żelbetowych będącymi także elementem oświetleniowym. Zadbano również o niebanalne i estetyczne wykończenie poziomych elementów ramy, które obserwujemy z pokoju dziennego poddasza, na które ułożono białe drobne kamienie tworząc jednolite pokrycie. Pod kamieniami ukryty jest system odwodnienia ram niewidoczny z części mieszkalnej budynku.

Całość budynku oświetlona jest liniowo bez zbędnego wieszania opraw oświetleniowych po obwodzie bryły, która jest prostą formą wzbogaconą w ramy betonowe pełniące funkcję zadaszenia.

 

The Best betting exchange http://f.artbetting.net/
Full reviw on bet365 b.artbetting.net by artbetting.net
www.bigtheme.net